Аватар: шлях води.

Ми чекали на нового Аватара дуже довго. Так довго, що ставало зрозуміло — кінце буде таке собі. Задовго. Забагато часу пройшло. Кілька сценаріїв переписано. Доречі, це дуже видно.

Як на мене, другий фільм спізнився років на десять. Так, чудова графіка, ніхто не сперечається! Та окрім неї нічого нема.

От що було в першому Аватарі? Який посил? Все просто — військовий, який все життя воював, потрапив на іншу планету. Там смерть — це трагедія, філософією та смислом просочене кожне слово, кожен рух. На очах проходить трансформація — від дурного солдафона до людини, що цінує волю та життя. Своє і оточуючих.

Про що нам розповідає другий фільм? Якимось дивним чином аватар Сігурні Вівер народила дитину. В родині Джека та Найтірі декілька власних дітей та прийомний хлопчик. Який (шо в світі коїться!) виявився сином головного військового злодія. Звідки він взявся на Пандорі — тайна це є велика. Але всі 15 років ходив у масці. Дуже дивно, що цей намордник в його пику не вріс.

Пам‘ятаєте, як складно було переселити душу Джека до його аватара? Все плем‘я збиралося навколо Ейви та благало про допомогу. Забудьте к усім чортам. Люди навчилися це робити за допомогою палки та якоїсь матері (насправді, я не в курсі, як воно в них там, бо цього не показали). Отже, реінкарнація загиблого злодія летить з купою таких же синюків з однією ціллю — помститися Джеку Саллі.

Джек, який вже поважний голова племені Оматікайя, вирішив, що краще за все покинути власне село, забрати дружину з дітьми та клумаки з трусєлями і поїхати в інше село. Все це заради одного — щоб оматікайя не постраждали.

От мені одній цікаво: люди з Землі летять купу часу, докладають багацько зусиль, вкидають мільйони і все заради чого? Перетнути космічний простір, щоб знайти одного доходягу, не проблема. А от якщо він в сусіднє село переїде, то все… Куди це він подівся? Летимо додому!

Це так було повинно спрацювати? Чи шкода своє плем‘я, а чуже нехай дохне?

Проблеми батьків та дітей, несподівана епілепсія в доньки Сігурні Вівер, якийсь хворий кит, що рятує одного з синів не зрозуміло навіщо. Китобійне судно з людьми, які не ясно звідки взялися. На‘ві, які час від часу ведуть себе, як гімно. Дивний хлопчик в масці, який зраджує Джека, а потім передумує. Вагітна цахік розмовляє з самицею кита.

Здається, що Кемерон хоче осягти неосяжне і охопити всі шари людства. Тут і мамочки, і дітлахи, і на ностальгії дідуганів зіграти можна. І графєн дивовижний, і екшн. Що правда, останній я так і не побачила, бо за дві години мєсіво не почалося.

Все це було таким довгим та нудним, що перспектива пожерти такос була цікавішою за фінал фільму. Нічого інноваційного в спецефектах не було. Тим паче, часу воно займало дуже багато. Деякі сцени, майже однакові, повторювалися кілька разів. В чому смисл, окрім розтягування хронометражу?

Ніколи б не подумала, що зі словами «я більше цю нудоту дивитися не можу», встану і піду з кінотеатру. З Аватару!!! Із трьох годин і 12 хвилин мене вистачило лише на половину.