Штаб-квартира прусської королівської родини та князів Гогенцоллернів

На південному заході Німеччини в землях Баден-Вюртемберг і Баварія розташована дивовижна місцевість – Швабія. Колись Швабія була герцогством, проте зараз чіткою географічно означеної території ця місцевість не має, і дехто вважає Швабію виключно частиною Німеччини. Але дехто вважає Швабією й німецькомовні частини Франції та Швейцарії. Існує навіть окремий швабський діалект в німецькій мові.

Гогенцоллерни — німецький шляхетський рід саме швабського походження. Цей рід видатний та відомий через молодшіу гілку. Саме від неї пішла династія німецьких монархів. З монархією не склалося, проте рід прусських королів досі існує й володіє дивовижним замком Цоллерн.

У південно-західній Швабії, між Гехінгемом та Бізінгемом, на скелі висотою 855 метрів стоїть справжній замок для принцеси.

Перші згадки про нього були ще у 1267 році, його описували як щось неймовірне, проте він був повністю зруйнований.

Відбудовувати його почали у 1454 році й зробили його ще більшим за розміром і краще укріпленим. Його навіть розширили до фортеці в часи Тридцятирічної війни. І хоч власники фортеці час від часу змінювалися, повноцінні ремонти не проводилися й замок перетворився на руїни.

Лише на початку 19ого століття принц Прусії вирішим відбудувати родовий замок дому Гогенцоллернів. Він створив один з найчарівніших замкових комплексів Німеччини в неоготичному стилі. Цей комплекс складається з багатовежового замку та укріплень. Суміш вишуканої цивільної архітектури та шедевра військової архітектури 19 століття робить замок неймовірно привабливим та чарівним.

Подорож до казкового замку починається на паркувальному майданчику. Там же розташований інформаційний центр, де можна купити вхідні квитки. Від нього кожні півгодини курсує шатл, адже замок розташований на горі. Звісно, видертися туди можна й пішки, проте прогулятися вниз начно цікавіше, аніж пертися вгору, обливаючись потом.

Від зупинки шатлу до самого замку треба підійматися по спіралевидній дорозі, що закручується навколо великого колодязя.

Подолавши цей недовгий, проте не найлегший шлях, потрапляєш до замкового двору. Якщо повернути одразу праворуч, то легко натрапиш на конюшні. Наразі коней там не тримають, проте можна побачити, як це було ще 100 років тому.

Пройтися замковим комплексом можна лише в один бік. Це не кільцевий маршрут. Ви заходите й потрапляєтеу велику залу, а виходите через вузькі дверцята однієї з башт.

Музейні кімнати можна відвідати самостійно, адже всюди є працівники музею, які залюбки відповідають на будь-які питання. Чи в складі екскурсії.

Екскурсія розпочинається з високих зовнішніх сходів. Вони ведуть до зали сімейного дерева. Ця зала має таку назву, адже на стінах намальовано генеалогічне дерево Гогенцоллернів.

Наступною йде Графська зала, яка займає всю ширину південного крила. Вона вирізняється загостреним арочним склепінням, що підтримується вісьмома окремо стоячими мармуровими колонами червонуватого кольору. Стрільчасті вікна розмальовані в техніці гризайль (монохромний розпис), а також кольоровими картинами Штюлера.

Також можна побачити Королівський салон, розташований у маркграфській вежі. Цю кімнату також називають маркграфською кімнатою.

Та найбільше мене особисто вразив салон королеви. Він відомий як Блакитний салон через м’які меблі, покриті синім оксамитом. Паркет складений з п’яти різних порід деревини.

На території замкового комплексу також розташовані дві каплиці.

У 1952 році був заснований Благодійний фонд принцеси Пруської Кіри. Основною діяльністю фонду є підтримка дітей, що знаходяться у важкому життєвому становищі. На території замку проводять навчальні заходи, походи парком та прилеглим лісом та просто підтримку іншими. Дивовижно було побачити, як повз проїжджає звичайнісінький мікроавтобус із написом “автобус принцеси”. Ще дивовижніше було те, що принцеса самостійно подорожує цим автобусом без охорони.

Якщо підсумувати все побачене, то замок Гогенцоллерн – чудове місце, щоб побачити суміш старовинного та сучасного, зануритися в історію та просто подивитися на неймовірне.